Ne Aramıştınız ?

0216 505 11 40
info@gloryparasayma.com

Sıkça Sorulanlar

Ürün İade Garantisi

"PSM Para sayma" müşterilerine; 7 gün içinde müşteri memnuniyeti ve ürün iadesi hakkı tanımaktadır. Eğer ürünümüzden herhangi sebep´ten dolayı memnun kalmadıysanız bu uygulamamızdan yararlanabilirsiniz. Ürün iadesi hakkınızın oluşması için aşağıdaki maddelerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Ürün hiçbir sebepten dolay hasar görmemiş, çizilmemiş, kırılmamış olmalıdır. Ürünün kolisi ve diğer saklama kutuları hasar görmemiş, çizilmemiş ve yırtılmamış olmalıdır. Ürünün her hangi bir parçası eksik olmamalıdır. Ürünün herhangi bir yardımcı aparatı eksik olmamalıdır. Ürünün kitapçıkları ve diğer dökümanları tam olmalıdır. Ürünün satış faturası, garanti kağıdı gibi satış dökümanları eksiksiz olmalıdır. Gerek ürünün satımı sırasında, gerekse iade sırasında oluşabilecek tüm taşıma ve diğer masrafları müşteri firmaya ait olacaktır.

Garanti Koşulları ve Garanti Süresi

Ürünlerimizin garanti süreleri 24 aydır. Ürünlerimiz full garanti kapsamı ile desteklenmektedir. (fabrikasyon hatası veya diğer herhangi bir arıza durumunu kapsamaktadır.) Yedek parça değişimi ve yapılan tamir ve bakım için hiçbir ücret alınmaz.

Arıza ve Ürün Takibi

Herhangi bir arıza durumunda sırası ile aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir. Firmamızın garanti ve destek bölümü ile irtibata geçiniz. Makine hakkındaki probleminizi firma destek personeline anlatınız. Servis elemanlarımız size telefonda yardımcı olmaya çalışacaklardır. Eğer arıza telefon ile giderilemez ise servis personelimiz yanınıza gelecektir. Satın almış olduğunuz ürün tamir edilecek veya yenisi ile değiştirilecektir. Eğer yeriniz İstanbul´un dışında ise kargo servisi ile şirketimize makineyi göndererek onarımını yaptırabilirsiniz.

Ürün Ulaştırma Yöntemlerimiz Nelerdir?

Satın almış ya da almayı düşündüğünüz ürünün taşıma ve nakliye giderlerinin tamamı PSM Para Sayma´ya aittir. Müşteri İstanbul içinde ya da direkt satış ofisi hizmetini verdiğimiz başka bir il sınırları içinde ise ürün direkt olarak elden teslim edilecektir. Bununla beraber müşteri firma satış ofisimizin olmadığı bir şehirde ise, ürün taşıma bedeli peşin ödenerek şirketimizin merkezinden kargo yada posta yolu ile müşteriye ulaştırılır. Müşteri Türkiye dışında olduğu durumlarda şirketimiz uluslar arası kargo şirketleri (UPS,TNT,DHL) kullanmaktadır.

E-posta Güvenliği

Şirketimize her hangi bir durumdan dolayı kredi kartı numaranızı e-posta yolu ile göndermeyiniz. E-posta ile gönderilen bilgiler 3.kişiler tarafından görüntülenebilir. Şirketimiz e-posta yolu ile gönderilen bilgilerin güvenliğini hiçbir zaman garanti etmez.

Gizlilik Şartları Nelerdir?

Müşterilerimizin, Firma adı adresi, isim veya diğer herhangi bir bilgisini "PSM Para Sayma" olarak üçüncü kişilere vermeyeceğini garanti eder.

Ayrıca firmamıza ait KVKK çerez politikasını inceleyebilirsiniz.

Satın Alma ve Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Müşteri satın alma tercihini; Telefon, Fax, İnternet, E-mail yada direkt satış ofisimize gelerek satın alma talebinde bulunabilir.  Müşteri; nakit, banka havalesi, mail order, kredi kartı, posta havalesi, ödemeli posta gönderisi, günlük banka çeki gibi yöntemler ile ödeme yöntemini seçebilir.

Cihazım Arızalı, Ne Yapmam Gerekiyor?

Cihazınız garantili ise, İstanbul´da yer alan Servis Merkezimize göndererek ücretsiz garanti hizmeti alabilirsiniz. Ek olarak, garantisi bulunmayan cihazlar içinde teknik servis hizmeti vermekteyiz.

Tamir İçin Servise Gelen Cihazlar Nekadar Sürede Elime Ulaşır?

İşletmemiz teknik servis hizmeti için ortalama olarak cihazın adresimize ulaşmasının ardından 2-3 gün içerisinde çözüme kavuşturmaktadır. Garantisi bitmiş olan cihazların müşteriden onay alınması gereken durumları olduğunda, müşteri onayı beklenir.

Garantisi Biten Cihazlarda Süreç Nasıl İşliyor?

Teknik servis hizmetlerinde garantisi biten cihazlar için firmamız servis bedeli karşılığında arıza tespiti ve giderimi yapmatkadır. Cihazlarınız kontrol edilmesinin ardından tamir bedeli ile ilgili tarafınıza bilgi verilecek ve onayınızın alınması ile işlemler başlayacaktır.

Para Sayma Makinelerine Bakım Yapmak Gerekir Mi?

Tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi para sayma makinelerine de nadiren de olsa bakım gerekir. Kullanım yoğunluğuna göre sene içerisinde en az 1 kere olmak şartı ile ( yoğun kullanılan cihazlarda 2 ) bakım yapılması önerilmektedir. Bakım yapılmayan cihazların kullanım süresi azalmaktadır.

Para Sayma Makineleri Dakikada Ne Kadar Sayıyor?

Ortalama bir standartlarda olan para sayma makinesi 1.000,- adet/dakika sayım hızına sahiptir. Kontrol sistemleri özellikleri kapatıldığında hız artacaktır ancak güvenlilik durumu da azalacaktır.

Para Sayma Makineleri Çalışma Mantığı

Para Sayma makinelerinin çalışma mantığına bakıldığında 1 adet kağıt parayı koyduğumuzu düşünürsek. Öncelikle paranın sayım sensörlerinden geçme işlemi ve sonrasında kızıl ötesi dedektörler yardımı ile paranın bütünlüğünün (yarım, kesik vs..) detaylarına bakılmaktadır.

Para Sayım Sensörü Nedir?

Sayım sensörlerinde sahte para kontrol dedektörleri en önemli işlevi görmektedir. Bu sensörlerden başarılı şekilde geçen para alt hazneye ulaşır ve para sayma makinesi ekranında sonuç belirtilmiş olur.

Para Sayma Makineleri Nekadar?

PSM Elektronik olarak sitemizde yer alan para sayma makineleri ve diğer ürün gruplarımızda her zaman en uygun fiyatları sizlere sunarız. Sizlerde en iyi ürünlere, en uygun fiyatlardan sahip olabilmek için hemen bize ulaşın..

Para Sayma Makinesi Yanlış Sayar Mı?

Para sayma makineleri sizin için zamandan tasarruf etmenizi ve paraların gerçekliğinin kontrolünü hızlıca yapan cihazlardır. Güvenli bir sayım gerçekleştirmek istiyorsanız kesinlikle PARA SAYMA MAKİNESİ tercih etmelisiniz. Son teknoloji para sayma makineleri sizin yerinize hem sayar, hemde kontrolleri yapar.

Makinedeki UV Hatası Nedir?

Sayma işlemi devam eder makine sahte para bulduğunda durur. Cihaz üçlü bip sesi çıkartır ayrıca ekranda “A” gösterir ve UV göstergesi şüpheli bir para karşılığında kullanıcıyı uyarmak için yanıp söner.

Sahte Dolar Nasıl Anlaşılır?

Sahte doları ayırt etmek için elinize aldığınızda ışığa tutup güvenlik şeridini kontrol etmeniz gerekir. Bu şeritte USA ve banknot tutarı yazmalı. Örneğin 100 dolarlık bir banknotu elinize aldığınızda USA HUNDRED yazısını paranın iki tarafında da görürseniz o gerçek dolardır.

Bozuk Para Sayma Makinesi Nerede Kullanılır?

Bozuk para sayma makinesi, alışverişlerde demir paranın yoğun bir şekilde kullanıldığı yerlerde talep edilmektedir. Bankaların yanı sıra döviz büroları, marketler, fırınlar, bakkallar, sucular ya da postanelerde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Bozuk Para Sayma Makinesi Kullanımı

Bozuk para sayma makinesi para birimine göre farklı haznelere sahiptir ( 50KR, 25KR, 10KR ve 1TL ). Sayılması istenen bozuk paralar değerin gösterildiği haznelere yerleştirilerek sayma tuşuna basılır ve sayma işlemi başlatılır.

Sahte Para Kontrol Cihazı Nedir?

Para kontrol cihazı, kağıt paraların belli başlı özelliklerini inceleyerek sahte olup olmadığını kontrol etmenizi sağlar. Prensip olarak ışık teknolojisi kullanır. Mor ışık teknolojisi sayesinde para üzerinde hologram ve renk kontrolü yapar. Böylece paranın sahte olup olmadığını tespit edebilirsiniz

Mor Işıkla Para Kontrolü Nedir?

Normal kağıtların mor ışığa olan duyarlılığını hemen hepimiz biliyoruz. Tüm ülkelerin üretmiş olduğu paralarda olmasada ülkemiz dahil bir çoğunda Merkez Bankaları ürettikleri paraların kağıt kalitesi bakımından mor ışığa karşı duyarsız kalması kesindir. Para mor ışığı emer ve geri yansıtmaz. Mor ışık ile para kontrolünün yapılmasına bu özellik olanak sağlamaktadır. Sahte olan bir banknotu mor ışığa tuttuğunuzda geri yansıtır ve bu para beyaz bir renk alır. Gerçek olan banknotlar mor ışığı emmekte ve koyu bir renge bürünmektedir.

Müşteri Hattı
İstiklal Mah. Mihraç Sok. No:14/C Ümraniye/İstanbul
Telefon
0532 252 82 73